Vysoké Veselí není od Nového Bydžova nijak daleko, cirka tak 13 kilometrů. A situace je velmi podobná. Je dokonce velmi pravděpodobné, že rodiny přistěhovalců v obou městech jsou příbuzní. Starosta Nového Bydžova tedy v přímém přenosu vidí co se děje v menším městečku jen 10-15 munit jízdy autem vzdáleného od Bydžova. Ví velmi dobře jak se ve Veselí nově přistěhovalí chovají, že tam došlo k napadení starosty, ke krádežím a k terorizování starousedlíků. A najednou zjistí, že to samé se začíná šířit jako mor i v jeho městě.  Zvyšuje se počet krádeží, přepadení, a došlo již dokonce i ke znásilnění mladé dívky Cikány přímo v centru města. Tím kapka trpělivosti občanů přetekla a tvrdě žádají po vedení Nového Bydžova tvrdá opatření a zákroky, které situaci s nepřizpůsobivými radikálně vyřeší. Cikánská populace má v Novém Bydžově asi 5% zastoupení, ale na kriminalitě se podílí přibližně padesáti procenty !!! Podle šetření městského úřadu bylo navíc zjištěno, že TŘETINA přistěhovalců NEMÁ v Bydžově trvalý pobyt a bydlí v soukromých objektech. Každý z nich byl prověřen a byla zjištěna skutečnost, které se ani nechce věřit. Majitelé vysoké příjmy z nelegálních nájmů nedaní a je to vlastně zbytečné, neboť na většinu dotčených nemovitostí je uvalená exekuce. Občané žádají represe proti takové praxi, která vlastně diskriminuje slušné a bezproblémové obyvatele.

Situace s Policií ČR v Bydžově je také hodna zmínky - policisté zde slouží ve dvou, mají poměrně veliký "rajon" a jakmile vyjedou mimo město- mají nepřizpůsobiví občané volné pole působnosti. Navíc má místní oddělí Policie ČR limit na PHM, takže i kdyby chtěli sebevíc kvůli prevenci a konrole objíždět město- po několika dnech už by museli ze služebního auta přesedlat na kolo, nebo na psí spřežení. Holt když mají policejní činovníci v kancelářích od krajských ředitelství nahoru po celé ČR téměř dvojnásobně větší tarifovou mzdu než policisté v terénu, a navíc poměr mezi "teréňáky" a "kancelářskými krysami" je 1:1 - nemůže být dost peněz ani na PHM, ano pro realizaci hesla "sloužit a chránit".

A nastupuje další paradox- jelikož státní orgány včetně Policie nehodlá vedení města v řešení situace jakkoli pomáhat, rozhodl se starosta k sepsání prohlášení a petice obyvatel která má donutit státní orgány k činnosti. Celý text petice k dispozici zde

A co se nestalo ? No jako vždy v našem "Kocourkově" se na sostu a vedení města snesly "hromy blesky" ze strany pseudohumanistů, kteří se nestydí hlásat cosi o rasizmu, nacizmu, fašzmu a dalších -ismech. Zajímavé je sledovat, že tito pseudohumanisté dokáží vždy jen vykřikovat o tom, jak je nějaké řešení špatné, ale NIKDY JSEM NIKOHO Z NICH NEVIDĚL A NESLYŠEL jak takové případy teroru ze strany nepřizpůsobivých účinně řešit. Točíme se stále v kruhu. Jakmile někdo důsledně požaduje stejná práva, ale hlavně STEJNÉ POVINNOSTI po všech občanech bez rozdílu, je okamžitě sám napadán a obviňován ze všech možných nesmyslů. Ti, kteří takové nesmyslnému obviňování praktikují vlastně sami jsou jednou z příčin stoupajícího napětí mezi občany z důvodů pozitivní diskriminace a "rasizmu naruby".  Sami si v článcích pod odkazy a souvisejících článcích můžete přečíst, kteří lidé a které (kupodivu i rozumné) osobnosti si neuvědomují, co mohou svými pseudohumanistickými postoji a vyjádřeními způsobit.

Za sebe mohu napsat jen jedno. Plně podporuji postoje vedení Vysokého Veselí i Nového Bydžova, a držím jim palce, aby skutečně donutili státní orgány k zavedení opatření, která by vedla k vyřešení naprosto tristní situace v obou městech. Sám jsem se přesvědčil, že jakási forma domobrany je v některých případech jediným účinným řešením za stavu, kdy policie v podstatě nemá šanci ani možnosti zakročit a plnit funkci, kterou jí přisuzuje zákon. Bohužel. Ale jak praví přísloví : "Každý svého štěstí strůjcem" .... a platí i část refrénu jedné písně :" Jaký si to uděláš-takový to máš" . Přeji oběma starostům velmi pevné nervy a velikou podporu slušných občanů obou měst.

Upozorňuji všechny případné pseudohumanisty- I ve svých dřívějších článcích jsem jasně deklaroval, že mám mezi Cikány dost přátel, takže nějaké obviňování z rasizmu a xenofobie by bylo mimo mísu. Nutno ale dodat, že všichni tito přátelé jsou slušní, pracující a poctiví lidé, a žádné nepřizpůsobivé existence, a sami sebe nazývají "Cikány" ... nikoli politicky korektně "Romové" :-D