Jen my sami jsme zodpovědni za svůj osud !

Informace o nás a našich názorech

Jmenuji se Marek Vokšay,zanedlouho mi bude 47 let, jsem ženatý, mám dva synátory, kteří jsou spolu s manželkou středobodem mého života. Jsem spolumajitelem malé spediční firmy .  Mým snem a cílem snažení je odstavení současných zkorumpovaných parlamentních stran a vstup nových stran a politiků do Parlamentu. Současné parlamentní strany a jejich styl politiky považuji za špatný , neudržitelný-ale z jejich vlastní aktivity nereformovatelný. Rozhodně si myslím,že je lepší pokusit se o změnu pomocí výměny většiny lidí současné politické garnitury, než čekat na stav,kdy si dostatečně "nahrabou" a začnou dělat něco pro občany a ne jen pro svou kapsu a své požitky .

Pokud bych se stal poslancem- mým cílem by bylo dosažení změn ,popsaných v článku "Co a jak změnit aby to fungovalo ... " .  Nejsem zastáncem levicové,ani pravicové politiky- toto dělení považuji za přežitek třídního boje a dob "železné opony" .  Má představa je taková, že státní správa a všechny státní instituce musí fungovat pro občana nikoli na základě levé nebo pravé ideologie, ale čistě na nákladě ekonomických, logických a na celém světě fungujících a platných postulátů - politici mají skutečně provádět politiku a nikoli politikaření-které má vždy jen jeden účel - udržet je u moci.

 

 

 

Hlavní cíle

1) Vybudování protikorupčního systému

2) Snížení počtu poslanců na 99 a senátorů na 39, zrušení imunity poslanců a senátorů s vyjímkou vztaženou na projevy ve Sněmovně,eventuelně zrušení Senátu. Srovnání podmínek při nemoci (nemocenská) s podmínkami ostatních zaměstnanců.

3) Zdravotní,sociální a daňová reforma. Sestavení důchodového systému- protože v ČR žádný není- jsou pouze daně-používané na výplatu důchodů .

4) Uvést v platnost zákon o státní službě zaručující odbornost, odpovědnost a politickou nezávislost státních úředníků. Součástí by měla být i odpovědnost státního úředníka za jeho práci- za chyby, ale i za třeba uspořené finanční prostředky nebo za zajištění peněz s fondů apod- takže vlastně rekonstrukce celé státní správy - včetně snížení počtu úředníků .

 

Příklady:

1) Zákaz korýtek poslanců a senátorů ve správních radách státních a polostátních podniků včetně doby cca 5 let po ukončení politické funkce 

2) Systém státních zakázek zcela otočit- cenu určuje ZADAVATEL podle cen obvyklých-nikoli jako ted,že cenu nabízí zájemce o zakázku.

3) Zrušení akcií na osobu, umožnující utajení majitelů akciových společností . Divili bychom se možná,kolik státních úředníků je ve střetu zájmů.

Historie projektu

Historie je velmi jednoduchá - jednoho dne jsem si prostě řekl, že nehodlám být člen stáda a pokusím se něco vlastní aktivitou změnit .

Naši uživatelé

Všichni, komu není lhostejné jak strašným způsobem se změnila politická kultura v naší zemi a kdo se nacpal k politickým korytům.