Na tvorbě Ústavy ČR se podíleli nejvíce čtyři lidé- stávající předseda ÚS Pavel Rychetský, zesnulý soudce Cepl, a pánové Jičínský a Pavlíček. Je s podivem, že lidé, kteří jsoupovažováni za odborníky v oblasti práva dokáží stvořit tak šílený paskvil a parodii právního předpisu.
Netvrdím samozřejmě, že tím paskvilem jsou všechny články Ústavy, ale pokud Ústava umožňuje způsobení bezpráví a poškození občanů, pak takové paragrafy nelze považovat za rozumné, je potřeba je revidovat a nejlépe novelizovat celou Ústavu.
Na příkladu zmiňované prezidentské amnestie je ukázkově vidět, že Ústava nepočítá s tím, že by se nějaký zákonodárce i prezident mohl mýlit, nebo že by cíleně a vědomě, či z hlouposti nebo z jiného důvodu poškodil občany státu. A proto v Ústavě chybí jakákoli možnost nápravy špatného rozhodnutí. Dokonce i kdyby nastal extrémní případ, kdy se třeba prezident zblázní, společně s ním vláda a premiér, který za vládu musí amnestii kontrasignovat, a ti v rámci amnestie propustí skupinu masových vrahů, neexistuje možnost toto rozhodnutí zvrátit ! Nebo prezident pod vivem duševní choroby způsobí státu nenapravitelnou škodu. Jediná zákonná možnost umožňuje postihnout samotného prezidenta, premiéra a vládu, kteří jsou za takový čin zodpovědni. Nicméně podle zmiňovaného právního rozboru pak amnestované činy NELZE zpětně obnovit, a případné cybné kroky anulovat ! Podivné, u normálního člověka nezpůsobilého právních úkonů je anulování jeho rozhodnutí běžné.
Skutečně by mne zajímalo z jakého důvodu tvůrci Ústavy rezignovali na jakékoli kontrolní mechanismy a možnost nápravy chyb. I když je skutečností, že podobný problém se prolíná celým českým právním řádem. S odvoláním na "nezávislost soudů" zde v ČR již bylo zmařeno mnoho vyšetřování a osvobozeno mnoho lumpů, bez toho, aby byli zodpovědní státní zástupci a soudci pohnáni k zodpovědnosti.
Jsem přesvědčen, že